cane corso italiano

Cane Corso Italiano – Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

Sadık karakterleri ve zeka dolu yapılarıyla, son zamanlarda en çok ilgi çeken köpek ırklarından biri olan Cane Corso, pek çok açıdan insanların en iyi dostu olmaya devam ediyor. Fiziksel görünümü oldukça sert olsa da aslında insanlarla çok iyi geçinen Cane Corso köpekleri, uygun şartlarda bakıldığı zaman tam bir aile köpeği olabiliyor.cane corso italiano

Cane Corso Köpek Irkı Fiziksel Özellikleri

Cane Corso köpeklerinin tüyleri kısa olarak tanımlanıyor. 2010 yılında American Kennel Club tarafından yeni bir ırk olarak tanımlanan bu köpeklerin tüy dökme oranı da oldukça düşük. 

Dengeli ve kaslı bir vücuda sahip olan Cane Corso ırkı, genellikle siyah, kahverengi, gri gibi koyu tonlarda görülüyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda kırmızı tonlara yakın kürkle de karşımıza çıkabiliyor. 

Ortalama olarak dokuz ile 12 yıl arasında yaşam süresine sahip olan bu ırkın karakteristik yüz ifadesi fazlasıyla dikkat çekici. 

Cane Corso Köpeklerinin Sosyal Davranışları

cane corso

Cane Corso ırkı köpekler, yabancılara karşı ılımlı bir yaklaşım sergiliyor olsa da içgüdüsel olarak tedbirli davranabiliyor. Koruma içgüdüsü yüksek olan bu canlılar, eğer yanında siz varsanız insanlar ile tanışmaktan kaçınmıyor. 

Ortalama düzeyde oyunculuğu ve enerjisi bulunan bu köpekler, yavruluk dönemlerinde çok daha fazla oyun istiyor olsa da büyüdükçe bu enerjiden pek fazla bir şey kaybetmiyor. Ancak, bu durum köpeğinizin karakteristik özelliklerine göre de değişkenlik gösterebiliyor.

Cane Corso Italiano köpeği hakkında merak edilen konular;

Cane Corso sahibini ısırır mı
Cane Corso blue
Cane Corso Irkları

Zeki bir ırk olarak bilinen Cane Corso’nın eğitimi de oldukça kolay. Komutları ve yapmaması gerekenleri kısa sürede öğrenebilmesi ile tanınıyor. Çocuklarla ve birlikte yaşadığı aileyle iyi anlaşabilen bu ırk, sahibine alıştığı andan itibaren, sizi tehlikelere karşı uyaran, aynı zamanda da çok iyi bir dost olarak ailenizin bir parçası olabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir