yavru kedi tuvalet egitimi

En İyi Kedi Kumu Hangisi?

Kedi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında gelen kedi kumları hem eviniz hem de kediniz için oldukça önemli. Koku yapmayan ama aynı zamanda kedinizi de rahatsız etmeyen bir kedi kumu ile hayat kalitenizi hiç beklemediğiniz kadar yükseltebilmeniz mümkün. 

kedi tuvalet egitimi

Kedi Kumu Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kokulu mu kokusuz mu tercih edilmeli?

Kedi kumu seçerken kumun parfümlü olmasını tercih edebilirsiniz. Parfümlü kum üreticisi markaların pek çoğu kediler için zararsız kokular kullanmakta. Ancak bu durum kediden kediye değişebileceğini unutmamalısınız, kediniz parfümlü kumlardan hoşlanmayabilir.

Diatomit, bentonit ve silika kedi kumlarından hangisi en iyisi?

Diatomit kedi kumları topaklanma yapmaz, emicilik konusunda da zayıftır. Aynı zamanda tozlanma oranı yüksek olduğu için çoğu zaman tercih edilmez. Bentonit kedi kumları en çok kullanılan kumların başında gelmektedir. İri ve ince taneli olan, kil temelli bu kumlar kediniz için sağlıklı bir seçim olacaktır. Yüksek emiciliğe ve topaklanma oranına sahip olduğu için kumu daha sık temizlemeniz gereklidir.

En İyi Topaklaşan Kedi Kumu

Silika kedi kumları daha kalın taneli ve yüksek emiciliğe sahip kumlardır. İdrar ile topaklanmayan, kum taneleri içine emen bu kumlarda 15-20 günde bir defa tüm kumu değiştirmeniz, geri kalan zamanlarda kürekle basit temizlik yapmanız yeterli olacaktır.

Kedinizin sağlığı için kaliteli markalar tercih edin.

Kedi kumları çoğu zaman önemsiz gibi görünse de kedinizin solunum yollarını doğrudan etkiler. Bu nedenle merdiven altı markalar yerine kaliteli ve toz yapmayan ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir.

En İyi Kedi Kumu Hangisi?

Kedilerinizi mutlu edecek, aynı zamanda evinizin de temiz kalmasını sağlayacak, kokuyu en iyi hapseden kedi kumu markalarını ve özelliklerini sizler için listeledik.

kediler ishal 6

Kedi Kumu Markaları

Ever Clean Kedi Kumu

ever clean

Ever Clean markası birden fazla alternatif kum çeşidiyle en iyi kedi kumu markaları arasında gösteriliyor. Topaklanan ve topaklanmayan türleri olan bu markanın aynı zamanda parfümlü kum alternatifleri de mevcut. Ever Clean markasının ürünlerinde kil bazlı karışımlar kullanılıyor. Bu sayede doğa ve kedi dostu bir kum elde ediliyor.

Sanicat Kedi Kumusanicat

Sanicat kedi kumlarında yine pek çok farklı alternatif çeşit mevcut. Topaklanan ve silika alternatifleri bulunan markada sabun kokulu kum çeşitleri de bulunuyor. Kediler için özel hazırlanan ve herhangi bir alerji yaratmayan kokulu kedi kumu çeşitleri pek çok kedi sahibi tarafından tercih ediliyor.

Pisi Pisi Kedi Kumu

Yerli bir marka olan Pisi Pisi hem ürettiği kaliteli ürünler hem de uygun fiyatlarıyla en iyi kedi kumu markalarından bir tanesi. Topaklanan, ince ve kalın taneli çeşitlere sahip olan bu markada aynı zamanda kokulu kum alternatifleri de bulunuyor. Kil bazlı olan Pisi Pisi kedi kumlarında toz miktarı da oldukça düşük.

Dubex Kedi Kumu

Kil bazlı doğal kedi kumu markalarından biri olan Dubex farklı ürün yelpazesi ile en iyi kedi kumu markalarından bir tanesi. Topaklanan, %99 tozsuzluk oranına sahip olan bu markada kokulu ve kokusuz alternatifler mevcut. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir