En Uysal ve Sıcakkanlı Evcil Kedi Cinsleri

İstisnalar dışında her kedi yeteri kadar sevgi ve sıcak bir kucak olduğu sürece evde yaşayabiliyor. Ancak bu kediler arasından bazıları insanlara olan yaklaşımları ile tam anlamıyla evcil kedi tanımına uyuyor. 

Bu yazımızda ev yaşamına uyumları, çocuk ve insan dostu olmaları ile “en evcilleri” diyebileceğiniz kedi cinslerini sizler için listeledik.

Maine Coon

maine coon kedisi 7

Maine Coon ırkı büyük ve kabarık tüylü gibi görünse de aslında oldukça uysal ve ev yaşamına uygun kediler. Kucakta olmaktan çok hoşlanan bu koca bebekler kısa sürede kendisini sevdirecek ve evinizin neşesi haline gelecek. 

Çok düşük kaçma eğilimine sahip olan Maine Coon ırkı uysal olduğu kadar da oyuncu. Çocuklarla çok iyi anlaşan bu kediler evde beslenmeye oldukça uygun.

Siyam Kedisi

siyam kedisi

Egzotik görünümleri, kıvrak zekaları ve çocuklarla bir arada yaşayabilmesiyle dikkat çeken Siyam Kedileri en evcil kediler arasında gösteriliyor. Gün içerisinde etrafı keşfetmekle vakit geçirdikten sonra sahibinden ilgi bekleyen, kendini sevdiren bu kedi ırkı ev yaşamına kolayca uyum sağlayabiliyor.

Ragdoll Kedisi

ragdoll kedi ozellikleri 1

Ragdoll Kedileri oldukça sakin bir mizaca sahip. Çok fazla büyümeyen, her yaştan çocukla bir arada yaşayabilen bu kediler fazlasıyla evcil. Sakinlik ve oyunculuğu bir arada görebileceğiniz Ragdoll Kedilerinin bakımlarını aksatmamanız ve kabarık tüylerini düzenli olarak taramanız durumunda evde rahatlıkla besleyebilirsiniz.

 

Habeş Kedisi

Habes Kedisi 2

Dünyadaki en eski kedi ırklarından biri olarak bilinen Habeş Kedisi her zaman kucağınızda olmak istemese de fazlasıyla sosyal ve ev yaşamına uygun. En evcil kedi cinsleri arasında gösterilen bu ırk çocuklarla da çok iyi geçiniyor.

Eve geldiğinizde sizinle birlikte dolaşmaktan, peşinizde olmaktan çok hoşlanan bu kediler aynı zamanda zeka gerektiren oyunları da çok seviyor.

Hemen okuyun;  Himalayan Kedisi

Birman Kedisi

birman kedisi

Birman Kedisi ev içinde vakit geçirmekten, çocuklarla oynamaktan ve insan ilgisinden fazlasıyla hoşlanan bir cins. Kabarık tüyleri ve sevimli görünümleri ile dikkat çeken bu ırk, sahipleri ile sosyalleşmeyi çok seviyor.

Birman Kedileri, diğer kedilerle bir arada yaşayabiliyor olsa da tek başlarına kalmak konusunda da herhangi bir sorun yaşamıyorlar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Konu
kedi miyavlamasi 3

Kedi Piresi İnsana Geçer Mi? Nasıl Yok Edilir?

Sonraki Konu
IMG 5449 scaled

Kedi Aknesi

Related Posts