kediler neden titrer

En Zeki Kedi Cinsi – En Akıllı Kedi Irkları

Kedilerin zekasını ölçmek için herhangi bir test bulunmuyor olsa da eğitime yatkınlıkları, hareketleri, öğrenme kapasitesi ve buna benzer özellikleri ile kimi kedi ırklarının diğerlerine kıyasla daha ön plana çıktığına şahit olmak mümkün. 

Özellikle eğitim konusunda fazlasıyla verimli sonuçlar alabileceğiniz bu zeki kedileri çok seveceğinize emin olabilirsiniz! Sizin için en zeki kedi cinslerini listeledik. 

1. Habeş Kedisi

habes kedisi ozellikleri 3

Habeş kedisi, kendine güvenli duruşu ve özgün görünümü ile oldukça dikkat çeken bir ırk. Sevgiye çok düşkün olan bu kediler aynı zamanda zekalarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle insanların davranışlarını incelemesiyle tanınan Habeş Kedisi, kısa sürede eğitilebilen ve hızlı öğrenen bir ırk. 

[symple_box style=”boxinfo”] Habeş Kedisi hakkında detaylı bilgi için https://www.heykedi.com/habes-kedisi-abyssinian/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
[/symple_box]

2. Siyam Kedisi

siyam kedisi

En zeki kedi cinsleri arasında gösterilen Siyam Kedisi, meraklı yapısı ve yüksek öğrenme kapasitesiyle her ortama çok hızlı adapte olabiliyor. Özellikle, doğru eğitimi vermeniz halinde kedinizin çok kısa sürede pek çok şeyi öğrendiğine şahit olabilirsiniz.

[symple_box style=”boxinfo”] Habeş Kedisi hakkında detaylı bilgi için https://www.heykedi.com/siyam-kedisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
[/symple_box]

3. Bengal Kedisi

bengal kedisi 9

İnsanlarla çok iyi anlaşan Bengal Kedisi, zekasını en net belli eden kedi ırklarından bir tanesi. Özellikle, kendini miyavlayarak ve konuşarak anlatmaya çalışmasıyla tanınan bu kediler, insanların komutlarını çok hızlı şekilde öğrenebiliyor. Bengal kedisi, suyu sevmesiyle de dikkat çeken farklı bir  tür. 

[symple_box style=”boxinfo”] Habeş Kedisi hakkında detaylı bilgi için https://www.heykedi.com/bengal-kedisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
[/symple_box]

4. Burma Kedisi

Burma kedisi, “köpek benzeri” karaktere sahip olmasıyla tanınıyor. İnsanlarla ilişki halinde olmaktan çok hoşlanan bu kediler özellikle sizi gözlemlemeyi, sürekli takip etmeyi ve taklit etmeye çalışmayı çok seviyor. Çocuklarla ve köpeklerle de çok iyi anlaşabiliyor. 

5. Cornish Rex

cornish

Sevimli ve farklı görünümü kadar zekasıyla da dikkat çeken bu kediler oyun oynamaktan, ilgi çekmekten çok hoşlanıyor. Meraklı bir yapıya sahip olmaları sayesinde, gün boyu sürekli farklı aktiviteler peşinde koşan Cornish Rex kedileri, aynı zamanda zekasıyla da dikkat çeken bir ırk. 

[symple_box style=”boxinfo”] Habeş Kedisi hakkında detaylı bilgi için https://www.heykedi.com/cornish-rex/  adresini ziyaret edebilirsiniz.
[/symple_box]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir