kanis kopek

En Zeki Köpek Cinsleri Hangileridir?

1.Rottweiler

rottweiler heykediRottweiler cinsi en zeki köpek ırkları arasında yer almaktadır. Fakat daha çok sert bakışları ve ürkütücü görünümleri ile bilinirler. Aslında ne kadar sert bir mizaca sahiplerse, o kadar da yumuşak kalpli bir yapıya sahiptirler.

2. Papillon

papillon heykediÜst sınıfların evcil köpeği olarak bilinen Papillon aynı zamanda fazlasıyla zeki bir cinstir. Eğitilmeleri de kolay olan Papillon’lar aynı zamanda görünüm itibariyle oldukça sevimlilerdir. Eskiden iz sürmekte kullanılan bu canlılar çok gelişmiş işitme duyularına sahiptirler.

3. Border Collie

border collie heykediAşırı bir enerjiyle dolup taşan Border Collie çok sadık ve zeki bir köpektir. Korumacı yapısı onun en iyi çoban köpeklerinden biri olmasını sağlamıştır. Aynı zamanda oyun oynamayı çok seven bu cins eğitim için diğer köpek cinslerinden daha az süreye ihtiyaç duymaktadırlar.

4. Kaniş

kanis kopekSahiplerini benimserler ve onları koruma içgüdüsüne sahiptirler. Kaniş’ler süslü olmalarıyla ünlüdür. En zeki cinslerden oldukları pek bilinmez. Fakat doğru şekilde eğitildiklerinde inanılmaz öğrenme potansiyeline sahiptirler. Eskiden avcıların kullandığı Kaniş cinsi çok iyi bir iz sürücüdür.

5. Alman Çoban Köpeği

alman coban kopegiDışarıda en çok rastladığımız köpek türlerinden biri olan Alman Çoban Köpekleri’nin tehditkar görüntüsünün altında çok arkadaş canlısı bir yapı mevcuttur. En zeki cinslerden olan bu tür eğitilerek birbirinden farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Oldukça popüler olan Alman Çoban Köpekleri en çok polis teşkilatları tarafından dünyanın her yerinde insanların yararına kullanılmaktadırlar.

6. Golden Retriever

golden retriever 470x320 1En çok tanınan köpek cinsi olma özelliğine sahip olan Golden Retriever’lar dünya çapında çok popülerdir. Evde beslemek için oldukça ideal olan bu tür gelişmiş bir zekâya sahiptir. Benimsediği insana oldukça düşkünlükleri ile bilinen Golden Retriever cinsi en zararsız köpek cinslerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir