siyam kedisi scaled

Evcil Hayvan Sigortası Nedir?

Evcil hayvanlar da tıpkı insanlar gibi düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmek, hastalık ve sakatlanma gibi durumlarda tedavi olmak zorunda. Dostlarımızın sağlığı için, tıpkı insanlar için olan sigorta poliçeleri gibi, evcil hayvanlar için hazırlanan evcil hayvan sigortaları da bulunmaktadır. 

İstisnai bazı kedi ve köpek ırkları haricinde, neredeyse tüm kedi ve köpek cinsleri için kullanılabilen evcil hayvan sigortası, evcil dostlarınızın doğru şekilde tedavi edilmesini, veteriner masraflarının sigorta tarafından karşılanmasını sağlıyor. Pek çok farklı sigorta firması aracılığıyla satın alabileceğiniz bu poliçeler, özellikle büyük sakatlıklarda, masraflı tedaviler gerektiren durumlarda bütçenizi korumanızı sağlıyor. 

Evcil Hayvan Sigortası Neleri Kapsar? 

Evcil hayvan sigortası, genellikle kedi ve köpek dostlarınızın tedavisini, rutin kontrollerini kapsayan bir sigorta poliçesi olarak ön plana çıkıyor. Sigorta şirketi, poliçenin türüne göre tüm tedavi masraflarını üstlenebildiği gibi kimi zaman belirli ölçüde ödemeyle de sınırlı tutabiliyor. 

Sadece hastalıklar için değil, kedi ve köpeklerin bakımını da kapsayabilen evcil hayvan sigortasında pek çok farklı poliçe alternatifine rastlamak mümkün. Kimi sigortaların, kedi ve köpeklerin tırnak kesiminden, göz ve kulak temizliğine kadar farklı işlemleri de kapsadığı görülebiliyor. 

Evcil Hayvan Sigortası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvan sigortası yaptırırken, sigortadan beklentilerinizi ve poliçenin özelliklerini iyi belirlemeniz çok önemli. 

  • Poliçenin kedi veya köpeğinizi kapsadığından emin olun.
  • Tedavi masraflarının ne ölçüde karşılandığını kontrol edin.
  • Ek hizmetler sunulup sunulmadığına dikkat edin. 
  • Satın alacağınız evcil hayvan sigortasının hangi veterinerlerde geçerli olduğunu öğrenmeden karar vermeyin. 
  • Evcil hayvan sigortası şartlarının, evcil hayvanınızın yaşına, türüne, cinsiyet ve ırkına göre değiştiğini unutmayın. 

Bunlara ek olarak, bazı evcil hayvan sigortası poliçelerinin evcil hayvan pansiyonlarında, petshoplarda indirim sağladığına da rastlamak mümkün. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir