kedi malti

Kedi Maltı

Kedi maltı nedir? En iyi kedi maltı hangisi? Kedi maltı ne işe yarar? Sorularının cevabını öğrenin. Kediler, temizliklerini yalanarak yapan canlılardır. Bu temizlik sırasında, özellikle uzun tüylü kediler başta olmak üzere, tüm kedilerde tüy yutma durumu görülebilmektedir. Kedilerin midesi, yutulan tüyleri sindiremediği için bu tüylerin atılması adına kimi zaman dışarıdan destek alınması gerekebilir. 

Kedi Maltı Nedir? 

Kedi maltı, macun kıvamında, malt, maya, lif ve kedinizin sindirimine yardımcı olacak çeşitli maddeleri içeren bir besin takviyesi olarak düşünülebilir. Türüne bağlı olarak, kedi maltı içerisinde vitamin ve mineral ilaveleri de bulunabilmektedir. 

Kedi Maltı Ne İşe Yarar? 

kedi maltiKedilerin yuttuğu tüyleri sindirebilmesi ve vücutlarından atabilmesi çok önemlidir. Kedi maltı, içeriği sayesinde kedinizin sindirim sistemini destekler ve tüylerin sindirim yoluyla atılmasını sağlar. 

Kedinizin bağırsak sağlığını koruyan ve özellikle çok tüy döken kedilerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olan kedi maltı, yuttuğu tüyleri atamayan kediler için fazlasıyla etkili bir çözüm olarak görülmektedir. Yine benzer şekilde, sindirimi kolaylaştırdığı için kabızlık sorunu yaşayan kedilerde de kedi maltı kullanılabilir. 

Kedi Maltı Nasıl Verilir? – Kedi Maltı Kullanımı

Kedi maltı, çoğu zaman kedilerin sevdiği ve ilgi gösterdiği bir besindir. Ancak, her kedinin karakteristik özellikleri farklı olduğu için başka şekillerde kullanım gerekebilir. 

Kedinizin, kedi maltını doğrudan tüpün ucundan yalamasına izin verebilirsiniz. Eğer bundan hoşlanmıyorsa, bir kap aracılığıyla yedirebilirsiniz. 

Eğer kediniz kedi maltının tadını sevmediyse, patisine veya ağız kenarına biraz malt sürerek, temizlenirken maltı yutmasını sağlayabilirsiniz. 

Kedi Maltı Bozulur Mu?

Kedi maltı, içerdiği maya ve diğer maddeler nedeniyle bozulabilen bir üründür. Ancak, her kedi maltının koruyucu içerikleri farklı olacağı için nasıl saklanması gerektiği de değişebilir.

Kullandığınız kedi maltının uzun süre dayanıklı ve etkili kalması için ürün üzerinde yer alan saklama talimatlarına uymanız tavsiye edilmektedir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir