Kedilere dair herşey

Kedi Traşı Makinesi Önerileri – En İyi Kedi Köpek Traş Makineleri

Kısa tüylü ya da uzun tüylü bir kediniz olsun, tüylerini kesmeniz gereken zamanlar gelebilir. Keçeleşmiş, aşırı derecede kirlenmiş veya çok uzadığı için tüylerini kesemeyebilir.  

Sebep ne olursa olsun, kesinlikle özel bir kedi traş makinesine ihtiyacınız olacak. Bu makalede, kediler için en iyi saç kesme makinelerinden bazılarına göz atacağız. Kedinizin kısa tüyleri, uzun saçları, kürklerinde paspaslar ve öbekler veya hassas cildi olsa dahi, sizin için doğru olan çift traş makinesidir.

Kedi traşı için en iyi saç kesme makineleri, tüm tüy türlerini etkili bir şekilde keserken ısınmaz, çok fazla ses çıkarmaz ve ömür boyu bakım için dayanacak şekilde üretilmiştir.

Evde Kedi Traşı Makinesi Seçenekleri

Farklı kedi traşı makineleri arasındaki büyük farkı merak ediyor musunuz? İşte en yaygın ürün kategorilerinden bazılarına hızlı bir genel bakış.

  • Kablolu Traş Makinesi: Kablolu kedi traş makineleri, oldukça güçlüdür ve harika performans sunar, ancak çalışması için bir fişe takılması gerekir. Bu, kordonun nerede olduğunu bilmeniz ve kedinizin etrafına sarmaktan kaçınmanız gerektiğinden, onları biraz daha rahatsız edici ve kullanımı zorlaştırır.
  • Kablosuz Traş Makinesi: Kablosuz kedi traşı makineleri genellikle çıkarılabilir piller veya kalıcı, şarj edilebilir bir pil takımı kullanır. Kullanışlıdırlar, ancak genellikle kablolu kedi kılı kesme makinelerinden biraz daha az güce sahiptirler. Ek olarak, şarjları düştükçe zamanla biraz güç kaybetme eğilimindedirler. En iyi şekilde yararlanmak için kablosuz bir saç kesme makinesini tam şarjlı tutmanız gerekir.

Traş Makinesindeki Kesme Bıçakları

Bıçak keskinliği ve kalitesi, bir çift kedi makası seçmenin en önemli parçasıdır. Bıçak ne kadar keskin olursa, kedinizin kürkü ve derisi üzerinde o kadar yumuşak bir şekilde, “rahat” ve kıllarını çekmeden kayar.

Bu, daha pahalı bir kedi traş makinesine yatırım yapmanın nedenlerinden biridir. Bıçaklar daha uzun süre dayanır ve daha güçlü bir motorla çalıştırılır. Aynı zamanda üst düzey traş makinelerinde, bıçak körelmeye başlarsa kolayca değiştirebileceğiniz bıçaklara sahiptir. Bu, aynı çift kesme makinesini yıllarca, kullanma fırsatı sunar.

Ayrıca bıçağınızın keskin kalması için bıçak bakımı da önemlidir. Kullandıktan sonra, kedi makaslarınızı verilen fırçayı (varsa) kullanarak temizlemelisiniz. Düzelticiniz herhangi bir bıçakla gelmediyse, bıçaklar arasındaki tüyleri temizlemek için eski bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Ardından, bıçağı yağlamak için biraz bıçak yağı kullanın ve paslanmasını ve hasar görmesini önleyin. Maksimum bıçak ömrü ve keskinlik için kesme makinesini her kullandığınızda bunu yapın.

50 ila 60 desibel veya az sesli olması önemli

En sessiz kedi traş makinesi 60 desibelden fazla ses yapamz (normal bir konuşma veya kaldırıma düşen yağmur kadar çıkan bir sese eş değerdir).. Motor tipine, bıçak hızına ve müşteri incelemelerine göre bir kesme makinesinin ne kadar gürültülü olacağı hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz.

Kediler İçin Traş Makinelerinin Temel Bileşenleri

Kediler için traş makinelerinin temel bileşenleri;

  • Bıçak – Bıçak, muhafazanın ucunda bulunur ve saçı düzeltir. Cilde doğrudan temas etmesini önleyen metal bir muhafazanın altında, yandan yana hareket eden, hızlı hareket eden keskin bir bıçaktan oluşur. Bu, kedinizin saçını kesen şeydir.
  • Motor – Fırçasız motorlar, pivot motorlar, manyetik motorlar ve döner motorlar dahil olmak üzere kediler için saç kesme makinelerinde kullanılan birkaç farklı elektrik motoru türü vardır. Kırpma makinesinin hızı ve gücünün yanı sıra kesme makinesinin gürültü ve ısı seviyesi çoğunlukla kullanılan motorun türü ve kalitesine göre belirlenir.
  • Muhafaza – Muhafaza, saç kesme makinesinin güç, hız kontrolleri ve diğer bu tür kontrollerin bulunduğu ana “gövdesidir”. Kırpma makinesini ergonomik bir tutuşla fiziksel olarak tuttuğunuz yerdir. Alt uç saç kesme makineleri genellikle plastik bir muhafazaya sahipken, daha pahalı modeller genellikle alüminyumdan yapılır.
  • Kablo veya pil şarj bağlantı noktası – Kırpma makinesine bağlı olarak, dahili pili yeniden şarj etmek için kesme makinesinin tabanına bir kordonun takılabileceği bir pil şarj bağlantı noktası veya kalıcı bir kablonuz olabilir.
  • Kılavuz tarak (lar) – Kılavuz taraklar, bıçağın evcil hayvanınızın cildiyle doğrudan temas etmesini önleyen ve evcil hayvanınızın kesiminin uzunluğunu belirleyen plastik aksesuardır. Kılavuz tarak ne kadar uzun olursa, evcil hayvanınızın tüyü siz onu kestikten sonra o kadar uzun olacaktır ve bunun tersi de geçerlidir.

En İyi Traş Makinesi Önerileri 2020

1.Andis Traş Makimesi AGC-2

Daha ucuz, daha az gelişmiş kesme makineleri, kedilerini yılda bir veya daha az kesenler için fazlasıyla yeterli. Ancak piyasadaki en iyi ürünleri kullanma ve üstün bir kesim elde etme konusunda ciddiyseniz, muhtemelen bu Andis kesme makinesine benzer bir tercih sizin için en doğrusu oalcaktır.

3.400 ve 4.400 SPM’lik iki hızda çalışan orta derecede hızlı bir kesme makinesidir. Sağlam döner motoru ve kaliteli yapısı sayesinde, bu Andis saç kesme makinesi sizi en kalın katları aşmak için bolca güce sahiptir.

Bu Andis saç kesme makinesi ısınmaz ve kedinizin hassas cildini yakma olasılığı düşüktür.

2. Moser 1250 Max50

En dayanıklı traş makineleri arasında yer alan “Moser” hayvanlara özel traş makinesi oldukça iyi. 240 W gücündeki makina,yüksek hassasiyette ve özel çekilten üretilmiş bir bıçak bulunduruyor. 240 W gücündeki makine, güçlü olmasına rağmen oldukça hafif ve sessiz bir kullanım sağlıyor.

Birçok veterinerin de traş için tercih ettiği bu makine, kullanımı rahat, kolay ve oldukça güçlü olması ile öne çıkıyor. Eğer evcil hayvanınızı veterinerde traş ettirmek istemiyorsanız en doğru tercihlerden birisi olacaktır.

3. Wahl

Wahl’dan Pet Starter Dog Clipper Kit, evde kedi tüylerini kesmek için özel olarak tasarlanmış ve tel gibi, pürüzsüz ve kısa katları koruyacak, elektrikle çalışan bir kedi/köpek traş makinesidir.

ABD’de üretilen güçlü motoru sessizce çalışarak gürültüye duyarlı kedi ve köpekler için idealdir. 1-3 mm’den daha geniş bir kesme uzunluğu varyasyonu için kilitlenen 6 konumlu kesme uzunluğu ayarlayıcısına sahip olan bu kesme makinesi, kolay ve rahat kullanım için ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Uzun ömürlü kesme performansı için hassas taşlanmış, krom kaplamalı ve pas önleyici yüksek karbonlu çelik bıçakla donatılmıştır.

Şebeke Enerjili: Bu kablolu kesme makinesi, gücünüz hiç bitmeyeceği için sürekli olarak kullanılabilir, özellikle uzun bir süre kullanmanız gerektiğinde kullanışlıdır.

Hassas Zemin Bıçakları: Sizin için en iyi kesme performansını sağlamak için yalnızca yüksek hassasiyetli bıçak bileme teknolojisi kullanıyoruz. Bıçaklarımız üstün performans sunar, dişler ne kadar ince olursa kalite o kadar iyi olur.

Düşük Gürültü ve Titreşim: Gürültüye duyarlı köpekler için mükemmeldir ve sizin için rahattır

4. Yopigo

Diğerlerine nispeten daha uygun fiyatlı olan Yopigo kedi – köpek traş makinesi, veterinere ihtiyaç duymadan, evinizde evcil hayvanınızı traş edebileceğiniz fiyat/performans ürünüdür. Kullanımı kolaydır ve kolayca temizlenir.

Güçlü motora sahip traş makinesi, buna rağmen sessizdir. Güç kaynağı: 230V ~ 50Hz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir