kedi makarna

Kediler Makarna Yer mi?

Kedinizin ilgilendiği birçok yemek gibi, marka tehlikeli değildir, önemli olan nasıl hazırlandığıdır.. Makarnanın temel malzemeleri (un, su ve yumurta) kedilerin yemesi için uygundur. Makarnanın şekli yumuşak dokusundan dolayı da önemli değildir.

Makarnada yer alan malzemeler kedilerde sağlık sorununa neden olmamaktadır. Buna rağmen makarna, besin değeri çok yüksek değildir. Kediler etobur etoburdur ve besinlerinin çoğunu balık ve tavuk gibi protein kaynaklarından almalıdır. Protein eksikliği kedilerde önemli bir problemdir ve ilerleyen dönemlerde sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle kedinize kendi tükettiğimiz yiyecekleri verecekseniz, daha sağlıklı ve besleyici besinler vermelisiniz. Somon, meyve, sebze veya bazı peynir türleri olabilir.

kedi makarna
Pasta Food and Ginger Cat

Tahıllar birçok kedi (ve köpek) mamasına girerken, bu ajanlar yalnızca yiyecekleri toplu hale getirmeye ve bağlamaya hizmet eder ve dört ayaklı arkadaşlarımıza önemli bir besin değeri sağlamaz . Makarna aynı zamanda hem kedigillerin (hem de insan muadillerinin) günlük olarak ihtiyaç duyduğu önemli vitamin ve mineraller bakımından eksiktir.

Makarnanın Kediler İçin Tehlikeleri

Ancak makarna, kediniz için mutlaka “iyi” olmasa da, makarna sade servis edildiği ve her iki domatesle de kaplanmadığı sürece, ara sıra biraz yemesi kesinlikle ona zarar vermez. veya kremalı soslar (çok asidik veya kremsi ve yüksek yağlı olabilir), tereyağı veya herhangi bir ek bileşen. Sarımsak, soğan veya tuz gibi birçok makarna yemeğinde bulunan bazı malzemeler hem kediler hem de köpekler için toksik olabilir, bu nedenle kesinlikle bir restoranda hazırlanan makarna yemeklerini paylaşmak istemeyeceksiniz. Tuz, şeker, yağ ve katkı maddeleri bakımından yüksek olan hiçbir şey kediniz için iyi olmayacaktır ve buna makarna ve soslar dahildir.

Kaçınılması gereken başka bir makarna türü, önceden işlenmiş herhangi bir şey (Spaghetti-Os gibi) ve sodyum ile yüklenebilen hazır eriştelerdir. Kediler önemli miktarda sodyuma tahammül edemez ve bu nedenle tuzlu veya işlenmiş erişte atıştırmak kediniz için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Kedinizin makarna yemesiyle ilgili diğer tehlikeler arasında obezite ve diğer kilo ile ilgili sorunlar için risk artışı sayılabilir. Bazı kediler ayrıca makarnayı sindirmede sorun yaşayabilir ve bu nedenle ishal gibi GI sorunlarına yol açabilir. Kedinizin buğdaya alerjisi olma ihtimali de vardır, bu durumda kesinlikle makarna ve diğer nişastalı zımbaları bırakmaları gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir