kediler neden sahipleriyle uyur

Kediler Neden Sahipleriyle Uyur?

Kendilerine has karakterleri olan kediler kimi zaman onlar için aldığımız konforlu yataklar yerine bir duvar kenarında, koltuk üstlerinde veya çok daha keyifli olan şekliyle, sahiplerinin yanında uyuyabiliyor. Her kedinin karakteri farklı olsa da yaygın olarak görülen sahipleri ile birlikte uyuma durumunun belli bir sebebi var.

Kediler Güven Arayan Canlılardır

Kediler, diğer canlılara kıyasla güvende hissetmeye daha fazla ihtiyaç duyar. Uykularında bile ürkek hareketler görebileceğiniz bu tüylü dostlarınız uyumak için mutlaka kendilerini rahat hissettikleri ve huzurlu oldukları bir ortam seçer.

kediler neden sahipleriyle uyur

Kediler, sahiplerinin yanında her zaman için güvende hisseder. Bu nedenle, en savunmasız oldukları anda, uykuları geldiğinde sahiplerinin yanına giderek kendilerini huzurlu hissettikleri yerde uyuyabilirler. Pek çok kedi, temel sebep olarak sevdikleri ve güvende hissettikleri için sahipleriyle uyur.

Kediler Sıcağı Sever

Kediler her ne kadar kabarık tüylere ve insanın içini ısıtan bir sevimliliğe sahip olsa da sıcaklık konusunda hassastır. Bu nedenle, özellikle ısının düştüğü uyku sırasında sıcak bir yerde olmak ister. Bu durum, kedilerin sahipleri ile birlikte uyumalarının sebeplerinden biri olarak kabul edilir.

Kediler Yalnız Kalmaktan Hoşlanmaz

Kediniz her ne kadar kimi zaman fazla ilgiden bunalıyor gibi görünse de bu canlılar hiçbir zaman yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Özellikle güvende hissetmek istediklerinde, uzun süre sahiplerinden ayrı kalmak istemezler. Sosyal alışkanlıkları gereğince, pek çok kedi yalnız uyumak yerine sahipleri ile uyumayı tercih eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir