Kedilere dair herşey

Kediler Öpüldüğünü Anlar Mı?

Kedinize olan sevginizi onu öperek mi gösteriyorsunuz? Peki kediler öpüldüğünü anlar mı? Kediler öpülmekten mutlu olurlar mı? Soruların cevabını öğrenin.

Kedini öpmen hoşuna gidiyor mu? Kediler insan öpücüğünden hoşlanıyor veya en azından hoşgörülü görünüyor. Eğer kedinizi öptüğünüzde; eğilir, mırıldanır ve başını size ovalarsa, muhtemelen ona şefkat göstermeye çalıştığınızı anlar.

Bununla birlikte, kedinizin kulakları geriye, kuyruğunu ileri geri kırmaya başlar, sizden uzaklaşır, tıslar veya size ısırırsa öpülmek istemediği anlamına geliyor demektir.

Kediler öpülmekten hoşlanır mı?

Kediler kaba davranmayı severler, buna rağmen yapılan araştırmalar sahiplerini gerçekten sevdiklerini göstermektedir.
Kedilerin ne zaman, nerede ve ne tür bir sevgi gösterecekleri konusunda kararsız olmaları şaşırtıcı değildir. Bazı kediler insan öpücüğünden hoşlanır ve ona yaslanırken, diğerleri rahatsızlık duyar. Kedinizin hangi tarafa düştüğünü en iyi siz bilebilirsiniz.

Bir kedinin sevgiyi sevmesi veya sevmemesi günden güne (veya saatten saate) bile değişiklik gösterebilmektedir. Sabahları sevgiyi seven aynı kedi, akşamları bu tür bir ilgiyle hışırdatabilir veya tıslayabilir.
Kediniz rahat ve mutlu olduğunda size bakarken gözlerini kapattığını hiç fark ettiniz mi? Hayır, sadece uyumuyor. Aslında sana bir öpücük gönderiyor! Kediler size bakarak sözleri kapatıyorsa “size karşı savunmasız olduklarını size bildirdiklerini” açıklıyor anlamına gelir. İşte aşk budur.

Kedinizi Öpüyorsanız;

Kediniz öpücüklerinizden uzaklaşırsa, kulaklarını geri koyarsa ya da tıslar ya da size vurursa, onu sevdiğinizi göstermek için öpücük kullanmayın.

İşte kedileri öpmek hakkında bilmeniz gereken birkaç şey:

  • Kedileri dudaklarından öpmeyin. Bu, birçok kedi için çok fazla alan istilası olabilir. Ayrıca kediler, tükürükleriyle temas yoluyla insanlara yayılan bakteri ve parazitleri taşıyabilirler. Bu özellikle yavru kediler, aşılar ve parazit kontrolleri konusunda güncel olmayan kediler ve diş sorunları olan kediler için geçerlidir.
  • İyi tanımadığınız bir kediyi öpmeyin. Kendi kediniz öpücüklerinizi seviyor gibi görünse bile, diğer kediler sevmeyebilir. Sizi bilmeyen bir kedi, iyi tanıdığı bir insandan izin verse bile, sizden bu kadar yakınlaşmaya tahammül edemeyebilir.
  • Çocuğunuza kedileri öpmemeyi öğretin. Çocuğunuza kedileri öpmek için yukarıdaki kuralları öğretmek iyi bir fikirdir ve muhtemelen onun kedi öpüşmesinden tamamen kaçınması iyi olur.
Hemen okuyun;  Kedi Yaşı Nasıl Hesaplanır? - Yaş Hesaplama

Kedileri öpmek zararlı mıdır?

Bir kedinin ağzındaki bakteriler, insanlara oldukça benzerdir. Bu nedenle bir kedinin ağzı bizimkinden daha kirli olmayabilir ama kedilerin ağızlarında hastalığa neden olan bazı bakteriler de bulunur. Güvende olmak için dudaklarından öpmeyin kedinizi.

Kedinizin ağız hijyenini sağlamak için , kedinizin dişlerini düzenli olarak fırçalamayı veya ağız gargarası uygulamayı düşünebilirsiniz . Veterineriniz bunu yapmanın en iyi yolları hakkında tavsiyede bulunabilecektir.

Zoonotik hastalıklar hayvanlardan insanlara geçebilir. Bunlar şunları içerir:

  • Pasteurella, Staphylococcus, E-coli ve Salmonella gibi hepsi oldukça bulaşıcı olan yaygın bakteriler .
  • Saçkıran , oldukça bulaşıcı olan ve kedilerden insanlara kolayca yayılabilen yaygın bir mantar enfeksiyonu. Nispeten zararsız olsa da, özellikle çocuklarda yaygındır ve tedavisi çok sinir bozucu olabilir.
  • Kedi tırmalama ateşi veya Bartonella bazen insanlara geçebilir.
  • Toxoplasmosis gibi parazitler bazen insanlara güvenli olmayan kedi kumuyla bulaşabilir.

Comments to Kediler Öpüldüğünü Anlar Mı?

  • Yazı için teşekkürler. Ellerinize sağlık

    Hakan C Mayıs 28, 2021 12:56 pm Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir