kediler yogurt yer mi

Kediler Yoğurt Yer mi?

Yoğurt sade, meyveli ve çikolatalı gibi pek çok farklı lezzette bulunur. Peki kediler yoğurt yer mi? Yoğurt kediler için zararlı mı? Merak ettiğiniz soruların cevabını öğrenin.

kediler yogurt yer mi

Enfes kremalı yoğurdunuzu yerken, kedinizin kapağını kaydırıp yemeleri oldukça kolay ancak bu güvenli mi? Kediler yoğurt yiyebilir mi? Yoksa tamamen uzak durmak mı en iyisi? Bu makalede kediler ve yoğurtlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

Kediler yoğurt yer mi?

Kediler sade ve şekersiz olması şartıyla yoğurt yiyebilir. Birçok kedinin laktoz intoleransı olduğu doğru olsa da, yoğurdun içerdiği canlı bakteriler kedinizin onu parçalamasına yardımcı olabileceğinden, yoğurdun içerdiği laktoz aslında kediler için daha kolaydır. Bununla birlikte, diğer insan mamalarında olduğu gibi, kedinize yoğurt vermeden önce veterinerinize danışmanız ve sadece küçük miktarlarda bir ödül olarak vermek en doğru tercih olacaktır.

Yavru kediler yoğurt yiyebilir mi?

Yavru kedilerin midesi hassastır bu nedenle yoğurt tüketmesi önerilmiyor. Ek olarak, bu kremalı atıştırmalık sağlıkları için özellikle yararlı olmayacaktır, bu nedenle annelerinin sütüne, formülüne veya – sütten kesilmişse – tam ve dengeli sütlerine bağlı kalmaları en iyisidir.yavru kedi maması.

Yoğurt kediler için faydalı mı?

Yoğurt yüksek bir protein içeriğine sahiptir. Kalsiyum, B2 ve B12 vitaminleri ile potasyum ve magnezyum gibi mineraller içermektedir. Bununla birlikte, kedinizin tam ve dengeli beslenmesinden zaten alacağı şeyler bunlardır, bu nedenle kedinizin normal mamasını yoğurtla desteklemeye gerek yoktur.

Yoğurt ayrıca, sindirim sürecine yardımcı olabilecek, probiyotikler olarak bilinen bağırsak dostu bakteriler içermektedir. Birçok kedi probiyotik ürünü, çok daha az kalorili ve hiçbir zararlı katkı maddesi içermeyen tüm iyi bakterilere sahiptir, bu da kedinizin günlük olarak sahip olması için çok daha uygun oldukları anlamına gelir.

Kedinize yoğurt nasıl yedirilir
Kediler Yoğurt Yiyebilir mi?

Kedinize beğenip beğenmediklerini görmek için biraz yoğurt vermek istiyorsanız, Yunan yoğurdu gibi sade ve şekersiz bir çeşidi denemek en iyisidir. Meyvelerle tatlandırılmış yoğurtlardan kaçının, çünkü bunlar çok fazla şeker içerir ve bazıları şunları içerir:kediler için zehirli olan çikolata.

Ayrıca bazen düşük kalorili yoğurtların, yüksek oranda şeker içeren ksilitol gibi şeker ikameleri içerebileceğinin farkında olmaya değer.kediler için zehirli, bu nedenle etiketi dikkatlice kontrol edin ve en iyisi bir insan ürününü kedinize sunmadan önce veterinerinizle güvenli olup olmadığını iki kez kontrol etmektir. Yoğurdun güvenli ve toksik maddeler içermemesi koşuluyla, beğenip beğenmediğini görmek için kedinize yaklaşık bir çay kaşığı verebilirsiniz. Ancak mide sorunlarına neden olabileceğinden kedinize bundan fazlasını vermek iyi bir fikir değildir.ishaleğer çok fazlasına sahiplerse.

Kedinize ödül mamaları verirken %10 kuralına uyun ve günlük kalori alımının %10’undan fazlasının mamalardan, geri kalan %90’ının ise tam ve dengeli kedi mamalarından geldiğinden emin olun. Ayrıca, kediniz için normalde daha güvenli olduğundan, özellikle kediler için yapılmış mamaları göz önünde bulundurmaya değer ve hatta kedinize besleyici olarak fayda sağlayabilecek bazı sağlıklı kedi mamaları bile var.

Artık “kediler yoğurt yiyebilir mi?” sorusunun cevabını biliyorsunuz! hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorumkediniz hangi yiyecekleri yiyebilir? Kedilerin süt içip içemeyeceğini öğrenin, sonraki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir