Kedilere dair herşey

Kediler Yumurta Yer Mi?

Kediler yumurta yer mi? Kedilere yumurta verilir mi? Kediler haşlanmış yumurta yer mi? Sorularınızın cevabı makalemizde. Kısa cevap evet. Doğada kediler, kuş yumurtaları için bile kuşların yuvalarına saldırabilir. 

Kediler, hayvansal proteinlerle yaşayan etoburlardır. Yumurta içeriği bakımından tamamen hayvansal protein olması nedeniyle yemeleri oldukça faydalıdır.

Kedilerin, tüylerini güzel ve parlak tutmak için arada bir ödül olarak kedi yumurtalarını bile verilebilir.

Bazı kedi mamalarında hem bağlayıcı hem de protein desteği olarak içeriğinde yumurta bulunmaktadır. Kediniz daha önce hiç yumurta yemediyse, alerjik olmadığından emin olmak için önce biraz deneyin. Kabukları (kalsiyum bakımından zengin) öğütüp boğulamayacakları toz haline getirdikten sonra almalarına izin verin.

Yumurta kediler için faydalı mıdır?

Yumurta içeriğinde bulundurduğu proteion ve karbonhidratların yanında A,B, E ve K vitamini içeririr. Ayrıca tiamin, demir, riboflavin, çinko ve selenyum da bulundurur. Yumurta, kedinizin ihtiyaç duyduğu on temel amino asidi içerirler.

Kedilere Ne Sıklıkta Yumurta Verilmelidir?

Yumurta yağ ve kolesterol bakımından yüksektir bu nedenle fazla protein yağa dönüşebilir. Kedinizi yumurta ile çok fazla beslemek kilo problemlerine yol açabilir. Böbrek sorunları olan ve kilolu kediler yumurtayı tüketmemelidir.

Kedinizi hergün yumurta ile beslemeyin. Günde bir yumurta bile, fazla bir rakamdır. Sadece birkaç günde bir biraz ve haşlanmış yumurta ısırığı verin.

Kediler Çiğ Yumurta Yer mi?

Kediler çiğ yumurta yemez.

Birçok çiğ diyet tarifi, pişmemiş yumurta sarısı içerir. Bunu yaparsanız, nadiren yapın. Yabani bir kedinin çiğ yumurta ile bir sorunu olmasa da evcilleştirilmiş evcil hayvanınız çok farklı bir besindir.

Kediye Yumurta Nasıl Verilir?

Kedinizi beslediğiniz tüm yiyeceklerde olduğu gibi, yumurtanın bozulmamış olması önemlidir. Kedinizi kendi yemeyeceğiniz hiçbir besinle beslemeyin.

Çırpılmış veya haşlanmış yumurta, yumuşak ve kolayca sindirilebilir bir şeye ihtiyacı olan bir kedi için iyidir.

Kedilerin aceleci yiyiciler olabileceğini unutmayın. Yumurtayı tek başına denemek istemeyebilirler. Yumurtayı, kedinizin sevdiğini bildiğiniz yiyeceklerle karıştırmak, onu denemesini sağlayacaktır. Haşlanmış yumurta yemeyi seviyorsanız, tüylü arkadaşınıza meraklı görünüyorsa bir parça ikram etmeyi deneyebilirsiniz.

Yavru Kedi Yumurta Yer mi?

 

Yavru kediler ayrıca az miktarda çırpılmış yumurta veya haşlanmış yumurta yiyebilirler. Yumurtalar, bir yavru kedinin tek besin kaynağı olmamalıdır. Yavru kedilerin büyümek için gerekli tüm besin maddelerine sahip olduklarından emin olmak için eksiksiz ve formüle edilmiş bir diyete ihtiyaçları vardır . Yavru kedinize yumurta beslemeden önce veterinerinize danışın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir