russian blue

Kedim Beni Seviyor Mu Nasıl Anlarım?

Kedim beni seviyor mu? Kediler sevgisini nasıl gösterir? İşte kedilerin sizi sevdiğini gösteren 20 davranışı.

 Kedinizi daha önce ziyaret etmediği bir odaya koyduğunuzda ve güvence aramak için çıldırmakla meşgul olacaklarını görebilirsiniz. Her ne kadar bu konuda net bir cevap olmasa dahi, kedi sahiplerinin bu konuda eğlenceli yorumlarını bir araya topladık 🙂

scottish fold

Kedi sahiplerinin sevgi işareti olarak gördükleri bazı davranışlar;

1. Eve geldiğinizde kapıda bekliyor.

2. Seni takip ediyor.

3. Sana bakıyor. Kediler yalnızca gerçekten sevdikleri insanlarla doğrudan göz teması kurarlar.

4.  Uzun ve yavaş göz kırpma, bir öpücüğe eşdeğer bir kedi davranışıdır. Sizde ona göz kırpın ama sadece başka kimse izlemiyorsa.

5. Miyavlar. Kediler diğer kedilere miyavlamaz, sadece insanlara miyavlar. Kediniz sizinle konuşuyor. Kediniz sizi sevdiğini söylüyor. Ayrıca: mırıldanıyor.

6. Sevgiye tahammül eder. Kedim açıkça hoşlanmasa da onu öpmeme izin veriyor.

7. Seni ısırmaz.

8. Seni ısırır. Şakacı bir ısırma şefkatin işaretidir.

9. Sizi uyandırmaya geliyor. Kedim çok uzun süredir yatakta olduğumu hissettiğinde, yukarı çıkıyor ve ben kalkana kadar miyavlıyor.

10. Yatak odanıza girer. Kediniz kapıyı defalarca çarpar, halıyı kaşır veya yüksek sesle ve sürekli olarak kapının dışında dolaşıyor mu?

11. Size dokunur. Arkadaşımın kedilerinden biri ona pençesiyle vuruyor. Dayanılmaz derecede sevimli. Bir tanıdığımın kedisi yüzünü okşuyor. Başka biri kedisini dudaklarından öpmesi için eğitti.

12. Sizi yoğurur. Hamur gibi. Yavru kediler bunu annelerine süt üretimini artırmak için beslenirken yaparlar, çünkü kediniz sizi annesiniz sanıyor ve size tapıyor.

13. Size hediyeler getirir. Kediler hediye vermeyi sever!

14. Kıskanır. Kedimin bilgisayarımı kıskandığını anlamak yıllarımı aldı – ama kesinlikle öyle.

15. Somurtkanlar. 10 günlük bir geziden döndüğümde kedim iki gün boyunca çalışma odasından çıkmayı reddetti. Ama oraya ne zaman girsem sevinçle miyavlamasını engelleyecek kadar uzak değildi.

16. Kucağınıza oturur. Sürekli. Bir arkadaşının tuvaletteyken kucağına oturmaya çalışan bir kedisi vardı.

17. Sizin diğer taraflarınıza oturur. Kafa gibi.

18. Size karınlarını gösterir – kedinin en savunmasız kısmı. Sana güveniyorlar.

19. Tekrar tekrar “beni seviyor musun?” Diye sorduğunda hayır demiyor. Kedimin bu konudaki sessizliğini rıza olarak alıyorum.

20. Ve son olarak… belki kediniz sizi sevmiyordur. En azından düşündüğün şekilde değil. Onları insana benzetmeye gerek yok. Kedi sevgisi sanırım insan türünden daha derin, daha gerçek ve daha gizemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir