Kedinizi Mutlu Tutmak için 7 İpucu

Kediler, bir kez hayatımıza girdikten sonra asla vazgeçemediğimiz bir parçamız haline g eliyor. Sevimlilikleri ve bağlılıkları ile sadık birer dost olan kedinizi sevdiğinizi göstermek, onu mutlu etmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu yedi ipucunu değerlendirebilirsiniz. 

Kedinizi Aktif Tutun

Kediler, doğaları gereği aktif ve hareketli canlılar. Kedinizi mutlu etmek için ipuçlarından biri de kedinizi devamlı olarak aktif tutmak, hareketli kalmasını sağlamak. Kedinizle birlikte oyun oynamak, hem aranızdaki bağı güçlendirecek hem de kedinizi mutlu edecektir. 

Avlanmasına Yardım Edin

Bir ev kedisi her ne kadar sevimli bir görünüme sahip olsa da aslında avcılık içgüdülerine sahip olduğunu da unutmamalısınız. İlgisini çekecek çeşitli oyuncaklar koyarak, ipli oyuncakları kovalamasını sağlayarak avlanma içgüdüsünü kullanmasını, mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

İkinci Bir Kedi Sahiplenmeyi Düşünün

Kediler çok sosyal canlılar olduğu için, ikinci bir kediyi sahiplenerek arkadaşlık etmelerini sağlamayı düşünebilirsiniz. 

Oyuncaklar ile Çevresine Hareket Katın

Kedi ağaçları, tırmalama tahtaları ve farklı oyuncaklar ile kedinizin ev içerisinde de doğal ortamında gibi hissetmesini, mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. 

Dış Mekana Fırsat Tanıyın

Kediler çoğu zaman açık havadan ve güneş ışığından hoşlanır. Evden belirli ölçüden çıkabilmesine fırsat tanıyan, pencereye veya bahçenize yerleştirilen kedi kafesleri ile dostunuzu mutlu edebilirsiniz. 

Kuş İstasyonu Deneyebilirsiniz

Kediler her ne kadar kuşlarla pek anlaşamıyor olsa da ulaşamayacağı bir noktada, kafes içerisinde beslediğiniz kuşlarla iyi arkadaş olduklarını, hatta korumacı bir içgüdüyle kuşları sahiplendiklerine şahit olmak mümkün. Uygun şekilde yetiştirilen bir kedi, kafes içerisinde güvende olan kuşlarla çok iyi anlaşabilir. 

Kedinize Sevgi Gösterin

Kedinizin mutlu olmak için her şeyden çok sevgiye ihtiyacı olduğunu unutmayın. Kedinize sevgi ve ilgi göstermek, onu her şeyden çok mutlu edecektir. Kedinizi sevmeyi, taramayı ve onunla vakit geçirmeyi ihmal etmeyin. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir