Kısa Bacaklı Kedi Cinsleri

Kediler halihazırda oldukça sevimli canlılar olsa bile bazı kedileri diğerlerinden çok daha tatlı kılan fiziksel bir özellik var: kısa bacaklar!

Kısa bacaklı kedi cinsleri, sevimli ve afacan bakışlarını küçük bedenleriyle birleştirip insanların kalbinde taht kuruyor. Oldukça tatlı görünen ve “cüce” olarak adlandırılan bu kedi türlerini sizler için listeledik.

1. Napoleon Kedisi

Munchkin kedisi ile uzun tüylü İran Kedisi melezi olan bu ırk yuvarlık suratı, kabarık tüyleri ve kısa bacakları ile dikkat çekiyor. Kısa bacaklarının genetiğini İran Kedilerinden alan bu cins çocuklarla oldukça iyi anlaşmakta.

2. Skookum

skookum cat

Cüce kedi ırkları arasında gösterilen Skookum kedilerinin tüy uzunlukları kimi zaman çok kısa kimi zaman ise oldukça uzun şekillerde görülebiliyor. Oldukça farklı ve özgün bir görünüme sahip olan bu türde bacaklar yine kısacık ve fazlasıyla sevimli!

3. Munchkin

munchkin kedisi 5

Kıvırcık tüyleri, kısacık bacakları ile cüce kedi ırkları arasında belki de en çok dikkat çeken Lambkin kedileri oldukça özgün bir görünüme sahip.

Munchkin kedisi, her ne kadar sevimli bir ırk olsa da genetik hastalıklara yatkınlığı nedeniyle sadece profesyonel ve sertifikalı yetiştiriciler tarafından üretimine izin veriliyor.

 4. Kinkalow

kinkalow kedi

Cüce kedi ırkları arasında en nadir görülen melezlerden biri olan Kinkalow kedileri yuvarlak kulakları ve küçük bedenleri ile her zaman yavru kedi gibi görünüyor. Genetik hastalıklara yatkınlığı olmayan ve sağlıklı bir ırk olan Kinkalowlar dünyada sayılı yetiştirici tarafından üretiliyor.

5. Bambino

Listemizde yer alan son kısa bacaklı kedi ırkı olan Bambino kedileri, kedi tüyü alerjisi olan kişiler tarafından beslenmeye uygun. Tüysüz bir kedi ırkı olan ve cüce kediler arasında gösterilen, kısa bacaklarıyla dikkat çeken bu kediler fazlasıyla oyuncu ve atletik birer avcı olma özelliğine sahip.

Hemen okuyun;  Scottish Fold
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Konu
kedi kusmasi 2

En İyi Kedi Mamaları - Kedi Maması Önerileri

Sonraki Konu
erkek kedi

En İyi Yavru Kedi Mamaları

Related Posts