kedi yasi hesaplama

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Önerileri – En İyi Markalar

Kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerin ihtiyaç duydukları besin ve vitaminlerde değişiklikler oluşur. Operasyon sonrasında, kedinizin vücudunda meydana gelen hormon değişimleri diyetini de doğrudan etkiler. 

en iyi kedi mamasi

Kısırlaştırılmış kediler için doğru mamayı seçmeniz kedinizin sağlıklı kalabilmesi ve fazla kilo almaması için oldukça önemli. Özellikle ilerleyen yaşlarda idrar yollarında ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçebilmek için mama seçimine özen göstermeniz gerekmektedir. 

Kısırlaştırılmış Kediler Neden Farklı Diyete İhtiyaç Duyar?

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında kedinizin vücudunda bir takım değişiklikler meydana gelir. Üreme içgüdüsünün kaybolmasıla beraber kedinizin daha az hareket ettiğine şahit olabilirsiniz. Yine aynı şekilde, sindirim ve metabolizma düzenlerinde de bazı değişiklikler ortaya çıkar.

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında normal kedilere kıyasla daha az yağ ve protein olması gereklidir. Normalde, kediler için yüksek yağ ve protein oranına ihtiyaç duyuluyor olsa da kısırlaştırılmış kedi mamalarında yağ oranı en fazla %10-15 olmalıdır. Kediniz operasyon sonrasında daha az yağ yakacağı için düşük yağ oranı ile kilo almasının önüne geçmek gereklidir.

kedi3

Operasyon sonrasında kedinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerde de değişimler ortaya çıkar. Normal bir kediye kıyasla böbrek hastalıklarına daha yatkın hale gelmeleri nedeniyle kedinizin aldığı fosfor, magnezyum ve kalsiyum minerallerinin dengeli olması gerekir. Özellikle magnezyum ve fosfor oranının düşük olması kediniz sağlığı için oldukça önemlidir. 

Son olarak, A, E ve C vitaminleri kısırlaştırılmış kedilerin diyetinde mutlaka olmazsa olmazlardandır. Tüy sağlığının ve bağışıklık sisteminin korunması için mutlaka bu vitaminlere ihtiyaç duyulur.

En İyi Kısırlaştırılmış Kedi Mamaları

Kedinizin uzun yıllar boyunca sağlığını koruması ve yaşlılık döneminde böbrek hastalıklarıyla karşılaşmaması için mama seçimini doğru yapmanız çok önemli. Bunun için sizlere en iyi kısırlaştırılmış kedi mamalarını listeledik.

N&D Kısırlaştırılmış Kedi Maması

nd kisirlastirilmis kedi mamasiN&D markasının kısırlaştırılmış kediler için özel ürettiği mama formülü içerisinde, oldukça dengeli besin değerleri bulunuyor. Kedinizin damak tadına göre farklı aromalarda çeşitlerini bulabileceğiniz bu markanın mamalarında, vitamin ve mineral ilaveleri de oldukça uygun oranlarda.

LaVital Kısırlaştırılmış Kedi Maması

lavital kedi mamasi

LaVital, her yaştan ve farklı ihtiyaca sahip kedi için çeşitli mamalar üreten bir marka. Kısırlaştırılmış kediler için ürettiği mamalarda düşük magnezyum ve yağ oranı ile ön plana çıkıyor. Bunun dışında, hayvansal protein oranının yüksek olması kedinizin ihtiyaç duyduğu kaloriyi sağlıklı şekilde almasını mümkün kılıyor.

Hills Kısırlaştırılmış Kedi Maması

hills kedi mamasi

Kısırlaştırılmış kediler için farklı formüllerde birden fazla mama üreten Hills bu konuda en iyi markalardan bir tanesi. Düşük yağ oranına sahip formülleri vitaminler açısından da oldukça zengin. Kısırlaştırılmış kedilerin yaşına göre farklı çeşitlere sahip bu markada 6 aylıktan 11 yaş ve üstü kediler için hazırlanan mamalara kadar pek çok farklı çeşit bulabilirsiniz.

Acana Kısırlaştırılmış Kedi Maması

acana kedi mamasiAcana markasında kısırlaştırılmış kediler için farklı aromalarda birden fazla alternatif mevcut. Tavuk, deniz ürünleri ve kırmızı et aromalı mamalar ile mama konusunda seçici davranan kediler için çok sayıda alternatif sunuyor. Dengeli besin değerleri ve doğal ürünlerle elde edilen ilave vitaminler sayesinde kedilerinize sağlıklı bir diyet sunabilirsiniz.

Felicia Kısırlaştırılmış Kedi Maması

felicia kedi mamasi

Fiyat olarak diğer mamalara kıyasla daha uygun bir alternatif sunan Felicia’da kısırlaştırılmış kediler için farklı aromalarda, birden fazla alternatif mama seçeneği mevcut. Özellikle yaşlı kediler için hazırlanan bu mamalarda protein ve yağ oranı gayet dengeli. Düşük tahıllı ve tavuklu olan çeşidinde %12 yağ oranı ve %30 protein bulunuyor. Buna ek olarak, kedinizin ihtiyaç duyacağı Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri, farklı vitamin ve mineraller de mamaya ilave edilmiş.

Proplan Kısırlaştırılmış Kedi Maması

en çok tercih edilen kısırlaştırılmış kedi mamaları arasında yer alan “Proplan” markası, somonlu, tavuklu, hindili gibi birçok seçenek sunuyor. Kısırlaştırıldıktan sonra hassaslaşan ve yemek yemeğe eğilimleri artan kediler için kilo alımasının önüne geçmek için özel bir fomülü bulunuyor.

Kısırlaştırılmış kedilerin metabolizmalarına uygun olarak hazırlanan Proplan mamalar, kedinizin ihtiyacı olan tüm besinleri karşılıyor. İdrar yollarını destekler ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olur.

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Yakında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir