Kediler Peynir Yer Mi?

Kediler peynir yiyebilir mi? Kediler peynir yerse ne olur? Pek çok kedi peyniri sever ve bu durum hiç şaşırtıcı değildir. Yüksek protein ve yağ içermesinin yanı sıra peynir lezzeli bir besin olması nedeniyle kedilerinizin onu keyifle yiyeceği anlamına geliyor.

kedi

Kedilerin sindirim sistemi hakkında daha fazla şey öğrendikçe, süt ürünleri yemenin onlar için doğru bir seçim olmadığını görüldü.

Kedileye peynir verilir mi?

Peynir, kedilerin beslenme zincirinde olan bir besin değildir. Kediler zorunlu etoburlardır ve sadece gerekli besinleri etten alabilmektedirler. Peynir ise protein açısından yüksek olmasına rağmen, hassas sindirim sistemine sahip bir kedi için sağlık sorunlarına yol açabilir.

Bunun nedeni, kedilerin süt ürünlerini tolere edememesidir. İnsanlar, süt ürünlerinde yer alan lakzotu parçalayabilmek için laktaz enzimi üretir, kediler ise bı enzimi üretemez. Bu nedenle süt ve süt ürünlerini sindirmesi oldukça zordur. Kedilerin çoğu laktoza tahammülsüzdür ve süt ürünlerini yediklerinde şiddetli kusma ve ishal bile yaşayabilirler.

Yavru kediler peynir yiyebilir mi?

Yavru kediler, annelerinden beslenirken sütü net bir şekilde sindirebilirler. Yani peyniri de sindirebilirler, mi? Hayır.

kediler peynir yer mi

Yavru kediler, anne sütünü tüketip ve sindirmelerine olanak sağlayan laktaz enzimi üretirler. Ancak bu üretim sütten kesme başlar başlamaz önemli ölçüde yavaşlar. Bu nedenle, kediniz boğulma riski olmadan katı yiyecekler yiyebildiği zaman, süt ürünlerini sindirme yetenekleri çoktan gitmiş olur.

Bunun da ötesinde, yavru kedilerin çok özel beslenme gereksinimleri vardır . Büyüdükçe ve geliştikçe, onları güçlü ve sağlıklı tutmak için bol miktarda doğru besine ihtiyaç duyarlar. Onları zayıf sindirime ve gevşek dışkıya neden olabilecek bir şeyle beslemek bağırsaklarına kalıcı olarak zarar verebilir.

Ayrıca daha karmaşık sağlık sorunlarının belirtilerini bilmeden maskeliyor olabilirsiniz. Örneğin, yavru kedi peynirinizi besliyorsanız ve mide problemleri yaşıyorsa, bunu süt ürünlerine bırakabilirsiniz. Gerçekte, parazit enfeksiyonu veya başka bir ciddi durumdan muzdarip olabilirler ve bu durum, fark edilmedikçe daha da kötüleşir.

Hemen okuyun;  Kediler Neden Mırlar?
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Konu
kedi sevgi

Kediler Öpüldüğünü Anlar Mı?

Sonraki Konu
kedi ekmek

Kediler Ekmek Yer mi?

Related Posts