sarman kedileri 3

Ücretsiz Kedi Sahiplendirme Siteleri

Kedi sahibi olmak istiyor ve ücretsiz olarak mı sahiplenmek istiyorsunuz? Ücretsiz kedi sahiplenebileceğiniz web siteleri ile, sizde sahipleneceğiniz kediyi bulabilirsiniz.

Kedi Sahiplenebileceğiniz Ücretsiz ilanların bulunduğu web siteleri

Sahibinden.com

sahibinden

Sahibinden.com ülkemizde ev, araç alım, satım ve kiralama için en çok kullanılan web siteleri arasında yer alıyor. Sanılanın aksine sahibinden.com’da sadece ev ve araç ilanları bulunmuyor. Evcil hayvanlar kategorisinde, ücretsiz sahiplenebileceğiniz kedi ilanlarına ulaşmak mümkün. İstanbul kedi sahiplendirme, antalya kedi sahiplendirme, izmir, bursa ve tüm şehirlerde ilanlar bulunuyor.

İl, cins, yaş ve cinsiyet gibi birçok filtreleme yaparak, sizde sahiplenmek istediğiniz kediyi, sahibinden aracılığı ile bulabilirsiniz.

En çok kullanılan web siteleri arasında yer alması nedeniyle, evcil hayvan ilanlarının en güncel olduğu sayfada sahibinden.com olarak görünüyor.

https://www.sahibinden.com/hayvanlar-alemi-evcil-hayvanlar-kedi adresinden ücretsiz kedi ilanlarını inceleyebilir ve sahiplenmek istediğiniz kedi için ilan veren kişilerin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Petlebi.com

petlebi

Kedi, köpek ve kuş ürünlerinin satışının yapıldığı bir e-ticaret sitesi olan petlebi, yuva arayanlar sayfası ile kedi sahiplendirmek ve kedi sahiplenmek isteyenlerin bir araya geldiği bir platform. Sahiplenmek istediğiniz peti ve bulunduğunuz şehri seçtiğinizde kedi sahiplendirmek isteyen kişilerin ilanlarına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

En çok ilanın bulunduğu sayfalardan biri olması nedeniyle neredeyse hergün yeni kedi sahiplendirme ilanları ile karşılaşabilirsiniz. American Bobtail kedi cinsinden ankara kedisine kadar birçok farklı cins kediyi ücretsiz sahiplenebilirsiniz.

Petlebi Ücretsiz Kedi Sahiplendirme Sayfası için https://sosyal.petlebi.com/kedi-ilanlari adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kedi_Sahiplendirme

kedi sahiplendirme

Instagram sayfası olan “kedi_sahiplendirme” hergün yeni kedi sahiplendirme ilanlarının yayınlandığı bir sayfa. Sokakta kaybolan kediler ile ilgili paylaşımların da yapıldığı sayfa sosyal sorumluluk yönüyle de dikkat çekiyor.

Birbirinden tatlı ve bakıma muhtaç bu tatlı kedileri görmek için https://www.instagram.com/kedi_sahiplendirme/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kedisahiplendirme.com

Bir diğer web sitesi ise adı ile birebir örtüşen web sitesi olan kedisahiplendirme.com

Cins, geçici ve yavru kedi sahiplendirme ilanlarının yer aldığı web sitesinde ücretsiz birçok ilana hemen ulamaşmanız mümkün.

NOT

Kedi sahiplenmek için birçok web sitesi mevcut. Bu siteler arasında birçoğu ücretli sahiplendirme ilanlarıda yayınlıyor. Siteyi ziyaret ettiğinizde ücretsiz veya görüşülür olarak yazan birçok ilanın sahibine ulaştığınızda aslında ücretli sahiplendirme yapıldığını görüyoruz. Bunun bir aldatmaca olduğunu düşündüğümüz için bu siteleri listeye eklemedik. Listede yer alan web siteleri sadece ücretsiz kedi sahiplendirme üzerinedir.

Kedi Sahiplenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir kedi sahiplenmeyi mi düşünüyorsunuz? Öncelikle, bu yararlı ipuçlarına göz atın.

american bobtail 4

  1. Bir kedi evlat sahiplenmeyi düşünüyorsanız, eve iki tane götürmeyi düşünün.  Kediler egzersize, zihinsel uyarılmaya ve sosyal etkileşime ihtiyaç duyar. İki kedi bunu birbirine sağlayabilir. Ayrıca size de fayda sağlayacaklar. Kedilerin mırıldanmalarının kendilerini olduğu kadar insanları da rahatlattığı bilinmektedir ve bizi mutlu etme konusunda esrarengiz bir yetenekleri vardır. 
  2. Kişiliği sizinkiyle uyumlu olan bir kedi bulun.  Her birimizin kendi karakterimiz olması gibi, her kedinin de cinsine göre farklı bir kişiliği vardır. Genel olarak, uzun tüylü, yuvarlak başlı ve gövdeli kediler, genellikle daha aktif olan dar kafalı ve kısa saçlı zayıf kedilerden daha rahat bir şekilde bakılır.
  3. Veterinerinizi bulun.  Bir kedi sahibinin en çok dikkat etmesi gereken konulardan birisi, veterinet tercihidir. Kedinizin sağlıklı yaşamı için ihtiyacı olan tüm bilgilere sahip ve sürekli gideceğiniz doğru bir veterineri bulmak son derece önemlidir.
  4. Sahiplenmeden önce evdeki herkesin kedi sahibi olmaya hazır olduğundan emin olun. Barınağı veya hayvan kontrol tesisini ziyaret etmek bir aile meselesi olmalıdır. Evde mevcut evcil hayvanları olan yeni bir kediyi evlat edinirken, evlat edinme tesisiyle nasıl uygun bir giriş yapılacağını görüşün.
  5. Kedi beslenmenin maliyetini hesaba katın.  Herhangi bir evcil hayvanın bir sorumluluk olduğunu ve bununla ilişkili bir maliyet olduğunu anlayın. 
  6. Kedi gelmeden önce malzemeleri stoklayın.  Hazırlıklı olun, böylece yeni kediniz hemen evde hissetmeye başlayabilir. Kedinizin bir çöp kutusu, kedi kumu, mama ve su kapları, mama, tırmalama direkleri, güvenli ve uyarıcı oyuncaklar, yumuşak bir yatağa, tımar için bir fırçaya, diş fırçasına ve tırnak makasına ihtiyacı olacaktır.
  7. Evinizi kedi korumalı hale getirin.  Yeni bir kedi size her şeyi düzensiz bırakmamayı çabucak öğretecektir. Mutfak tezgahına bırakılan yiyecekler, yeni arkadaşınıza olası bir öğle yemeği için tezgahlara atlamayı öğretmeye hizmet edecektir. Kedinizin çiğneyebileceği gevşek eşyalardan kurtulun, yavru kedinin elektrik kablolarını çiğnemediğinden emin olun ve ataç gibi rastgele eşyalar (yavru kedi yutabilir) alın.
  8. Kedinizi yeni arkadaşlarınızla ve ailenizle tanıştırırken yavaş gidin. Bir kedinin yeni bir ortamda rahatlaması birkaç hafta sürebilir. Kedi yeni ortama alışana kadar yeni eklentiyi tek kişilik bir odaya (çöp kutusu, yiyecek ve su, oyuncaklar ve kedi taşıyıcı dışarıda bırakılmış ve içinde yatakla birlikte açık) tutmak harika bir fikirdir; başka evcil hayvanlarınız varsa bu özellikle önemlidir. Bir kedi yavrusu sahiplendiyseniz, sosyalleşme çok önemlidir. Ama unutmayın – yavaş olun.
  9. Yeni evcil hayvanınızı ailenizin acil durum planına dahil ettiğinizden emin olun. Acil bir durumda ailenizi güvenli bir yere götürmek için muhtemelen bir planınız vardır. Bu planı evcil hayvanlarınızı içerecek şekilde ayarlayın. Veterinerinizin telefon numaralarını ve en yakın 24 saat açık hayvan hastanesini “acil durumda” çağrı listenize ekleyin.

2 yorum

  1. Ayrıca Miyavru.com diye bir web sitesi var arkadaşım Buse oradan çok mu çok tatlı ücretsiz bir yavru kedi sahiplendi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir