İngiliz Kedileri

Kedi cinslerinin geliştirilmesi ve üretimi konusunda dünyanın önde gelen ülkelerinden olan İngiltere’den çıkmış çok sayıda kedi ırkı bulunuyor. Her biri ayrı bir karaktere ve güzelliğe sahip olan İngiliz kedilerini sizler için listeledik. En güzel İngiliz kedi cinsleri;

British Shorthair

İngiliz kedisi denildiği zaman akla gelen ilk isim hiç şüphesiz British Shorthair cinsi kediler. Sevimli görünümleri, ev yaşamına oldukça uygun olmaları ve sağlıkları ile ön plana çıkan bu kediler dünyanın her yerinde insanlara arkadaşlık ediyor. British Shorthair kedileri dünya üzerinde en fazla beslenen kedi ırklarından bir tanesi.

British Shorthair kedilerinde genel olarak diğer cins kedilere kıyasla daha düşük enerji seviyesi görülmesi ev yaşamına da uyum sağlamalarını mümkün kılmakta.

Devon Rex

Doğal mutasyon sonucu İngiltere’de dünyaya gelen Devon Rex kedileri ABD ile tanınıyor olsa da bir İngiliz kedi ırkı. Özgün görünümleri, oyuncu yapıları ve tüy dökmemesi sayesinde alerjisi olan kişilerle bir arada rahat yaşayabilmeleri ile bu kediler fazlasıyla ilgi çekiyor. 

Bu sevimli kedi ırkı köpeklerle de bir arada yaşayabiliyor. Devon Rex kedileri biraz bakım gerektirse de sizin için çok iyi bir arkadaş olabilir.

Cornish Rex

İngiltere’nin Cornwall bölgesinde doğan bu kedi ırkı tavşana benzeyen görünümleri ve kürk yapıları ile kedi severlerin oldukça ilgisini çekmekte. Uzun kuyruğu, kısa ve hassas kürkü ile farklı bir görünüme sahip olan bu kediler aynı zamanda oldukça oyuncu. Cornish Rex kedileri özellikle çocuklarla oyun oynamayı çok seviyor.

Cornish Rex kedilerinin tüylerinin kısa olması tüy dökümünün oldukça az olmasını sağlıyor. Bu sayede, hafif kedi alerjisi olan kişilerle ve küçük çocuklarla bir arada sağlıklı bir şekilde yaşayabiliyor.

Hemen okuyun;  En Tatlı Kediler - En Sevimli Kedi Cinsleri

Scottish Fold

Kıvrılmış kulakları ile neredeyse herkes tarafından ilk bakışta tanınabilen bu kediler Birleşik Krallık’ta, İskoçya bölgesinde ortaya çıkmış. Doğal mutasyon ile dünyaya gelen Scottish Fold kedileri bugün de pek çok insana arkadaşlık yapıyor.

Çocuklarla, köpekler ve diğer evcil hayvanlarla bir arada apartman yaşamına uygun olan bu kediler en bilinen İngiliz Kedileri arasında ön plana çıkıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Konu
IMG 5449 scaled

Kedi Aknesi

Sonraki Konu
kedi yikama 1 1

Kedilerde Mantar

Related Posts