Siyah Kedi Cinsleri

Her kedinin kendine göre bir güzelliği olsa da kimisinin kalbinde siyah kediler ayrı yer tutuyor. İstisnai birkaç kedi ırkı haricinde tüm cinslerin siyah da dahil olmak üzere farklı renklerde görülebildiği bilinmekte. Ancak, bazı cinslerde genetik yatkınlıklar sebebiyle siyah renk çok daha sık karşımıza çıkabiliyor.

Biraz gizemli, biraz mistik ve oldukça sevimli olan siyah kedi cinslerini sizler için listeledik.

  • American Bobtail

Siyam kedileri ve kısa kuyruklu tekirlerin çiftleşmesi sonucu ortaya çıkan American Bobtail kedilerinde siyah kürk rengi oldukça yaygın olarak görülüyor.

american bobtail

Uzun ve kabarık tüylere sahip olan bu kedilerin bakımı zor gibi görünse de aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Haftalık olarak taramak simsiyah kürklerini parlak ve sağlıklı tutmak için yeterli oluyor.

 

  • American Curl

Yuvarlak kıvrımlı kulakları ile bilinen bu kedi ırkı genetik mutasyon sonucu doğal yollarla ortaya çıkmış. American Curl kedilerinde, siyah tüyler sıklıklar karşımıza çıkıyor.

Bu kedilerin tüyleri genellikle haftada birkaç kez taranmaya ihtiyaç duyuyor. American Curl kedilerinin görkemli ve kabarık tüyleri, siyah rengin asaleti ile birleştiğinde muhteşem bir görüntü sergiliyor.

  • Bombay Kedisi

bombay kedi

Bombay kedileri belki de siyah rengin en sık görüldüğü kedi türü olabilir. Sarı gözleri ve kapkara tüyleri ile uzaktan bile kendini belli eden bu kediler herkes için iyi bir arkadaş olabiliyor.

Bombay kedilerinin kürk bakımı da oldukça kolay. Haftada bir kez taramanız, sağlıklı bir kürke sahip olmaları için yeterli oluyor.

  • British Shorthair

british shorthair 4

2000 yıllık tarihe sahip bu kedi ırk genellikle gri ve beyaz renk tüyleri ile biliniyor olsa da siyah kürkle de karşımıza çıkabiliyor.

Hemen okuyun;  Tuxedo Kedi

Oldukça arkadaş canlısı olan British Shorthair kedileri, karakteristik vücut ve surat yapıları ile siyah rengi en iyi taşıyan kedi cinsleri arasında gösterilebilir.

  • Norveç Orman Kedisi

Kaslı ve atletik vücut yapısı, kabarık tüyleri ve gelişmiş avcılık içgüdüleri ile oldukça ilgi çekici kediler olan Norveç Orman Kedileri’nda siyah tüy yaygın olarak görülen bir özellik.

norvec orman kedisi 8 1

Su geçirmeyen, soğuk havalara uygun şekilde gelişmiş olan kürkleri, siyah rengin görkemi ile birleştiği zaman, Norveç Orman Kedileri oldukça etkileyici bir görüntüye kavuşuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Konu
kedi

Kedi Sakinleştirici Müzikler

Sonraki Konu
kedi kusmasi 2

En İyi Kedi Mamaları - Kedi Maması Önerileri

Related Posts